3 סוגי פוליש וההבדלים שביניהם

קיימים 3 סוגים של פוליש לרצפה, כשאנחנו מנוסים בכולם ויכולים לבצע עבורכם את האחד שנדרש עבורכם. אתם מוזמנים להכיר אותם ואת ההבדלים ביניהם:

1. פוליש קריסטל – זהו הפוליש המומלץ ביותר, שבו מחדירים את חומר ההברקה לשכבה העליונה של הריצוף, כלומר הפוליש נעשה ממש בתוך הריצוף. בסופו של דבר מתקבלת רצפה מבריקה לחלוטין שאינה מחליקה, והשיטה הזו מומלצת לרצפות אבן כמו טרצו ושיש.

2. פוליש ווקס – זהו פוליש זול יחסית שבו מורחים ווקס (שעווה מותכת) על הרצפה. השעווה מבריקה את הרצפות ומגנה עליהן מפני שריטות, כך שזה מתאים למי שנוהג לגרור רהיטים ברחבי הרצפה. עם זאת, בניגוד לפוליש קריסטלי, הווקס מחזיק הרבה פחות זמן – פחות משנה.

3. פוליש אקרילי (סילר) – כאן למעשה משתמשים בחומר איטום שעל הדרך גורם גם להברקת הרצפות. זה מומלץ בעיקר לרצפה בשטחים פתוחים וחיצונים, למשל במרפסת, בגג או בגינה, או במקומות ציבוריים שבהם יש תנועה רבה של אנשים.

כמה זמן מחזיק הפוליש על הרצפה?

פוליש איכותי יכול להחזיק למשך 20 שנה, אך לרוב יש לחדש אותו כל 5-7 שנים. הכול תלוי ברמת התנועה על הרצפות ואיכות התחזוקה שלכם.

איך מתחזקים רצפה אחרי פוליש?

עליכם לטאטא את הרצפה מדי יום כדי להסיר ממנה אבק ולכלוך, וכן לנקות אותה עם מים לפחות פעם בשבוע. תשיגו תוצאות טובות יותר אם תשתמשו בחומר ניקוי עדין לרצפות.

כמה זמן לוקח לעשות פוליש לרצפה?

מדובר בעבודה שאורכת מספר רב של שעות, כשלרוב ניתן לסיים אותה תוך יום אחד, אך לעיתים היא יכולה להימשך גם 2-3 ימים. זה תלוי בגודל השטח שמצריך פוליש.

האם רצפה שעברה פוליש גורמת להחלקה?

פוליש עלול לגרום לרצפה להפוך להיות מחליקה יותר כשיש עליה הרבה אבק, אך בדרך כלל היא לא מחליקה יותר כשהיא רטובה, ולמעשה היא כלל לא מחליקה אם היא נקייה ויבשה לחלוטין.